מה זה למינייט?

נכתב ע"י lilach on .

חיוך החושף שיניים לבנות ויפות היה פעם פריבילגיה לבעלי ממון, או צורך לאנשים העוסקים בעבודה זו או אחרת אשר דורשת מראה אסתטי במיוחד. היום כולם רוצים לחייך בביטחון מלא בידיעה שחיוכם חושף שיניים מושלמות. איך מגיעים לחיוך כזה? ישנן מספר אפשרויות.

טכניקת ציפוי חרסינה לשיניים הנקרא למינייט הוא למעשה תהליך שבו מצפים את השיניים הקיימות בעלי חרסינה דקים. בתחילה מסירים כחצי מילימטר מהשן הקיימת, ועליה מלבישים את הציפוי המקנה לשן לובן ומחזק אותה בכך שמוסיף לה שכבה נוספת לשכבת האמאיל הטבעית. שיטת למינייט ציפוי חרסינה מומלצת מאחר ולא פוגעים בשיניים הקיימות, גם אם הן הרוסות, שבורות או סדוקות.

אחד היתרונות הבולטים לאחר שעוברים תהליך של למינייט הוא שציפוי החרסינה שומר שהשיניים יישארו לבנות ובוהקות. כתמים שבדרך כלל מכתימים את השיניים כמו: קפה, תה ועישון סיגריות, אינם נדבקים לשן המצופה בלמינייט.

אנשים הסובלים מכאבי שיניים הנובעים מרגישות לחום וקור, יכולים לפתור את הבעייה באמצעות למינייט. הציפוי סוגר את המרווחים בין השיניים ומקל על הכאב. כמו כן, ציפוי למינייט פותר בעיות של מרווחים בין השיניים ושל פוזיציות לא טובות של השיניים.

נשאר רק לבחור את גוון השן הרצוי, מגוון טבעי של השיניים או בחירת סוגים אחרים של לבן – בוהק יותר ובוהק פחות.

השתלות שיניים בהרדמה מלאה

דרך נוספת להשגת שיניים לבנות ויפות היא השתלת שיניים. תהליך זה כרוך בהרדמה מלאה. רופאי השיניים מלווים ברופא מרדים אשר אחראי על כל תהליך ההרדמה, החל באיסוף הנתונים מהבדיקות הרפואיות לפני הטיפול ועד ההתאוששות. היתרון בתהליך זה הוא שהמטופל לא חש כאב במהלך הטיפול (מעבר לנפיחות ולכאבים שאחרי הניתוח, לא אמורות להיות תופעות נוספות), וכן שבמהלך טיפול אחד ניתן לבצע את כל השתלת השיניים.

 

תותבות על שתלים

לאחר טיפול של החדרת שתלים דנטליים והתאחותם בעצם, ניתן להניח עליהם תותבות. תותבת על שתלים תורמת לתפקוד בריא של השיניים ולמראה אסתטי.  תותבות על שתלים מייצבות באופן מוחלט את התותבת, ומאפשרות שליפה של התותבות וניקוין באופן יסודי מידי יום. בכך משיגים היגיינת פה טובה מאוד ומתחזקים את השיניים התותבות בצורה נפלאה.